NAJPOWAŻNIEJSZA MIĘDZYNARODOWA IMPREZA MUZYCZNA W REGIONIE I JEDEN
Z NAJBARDZIEJ ZNANYCH FESTIWALI TEGO TYPU W POLSCE
KALENDARIUM FESTIWALOWE
 
 

Jarmark kulturalny

W sobotę na zabytkowym rynku pokrytym "kocimi łbami" odbył się Starosądecki Jarmark Kulturalny, którego organizatorem był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Każdy mógł znaleźć sobie coś dla siebie. Wprawdzie pracowników MGOK kilkakrotnie postraszyła pogoda, nawet zaczął kropić deszcz i wydawało się, że wiele dni przygotowań może pójść na marne, ale ostatecznie aura okazała się łaskawa.

Na "Estradzie Pod Lipami" przez kilka godzin występowały różne grupy dziecięce i dorosłe, rozrywkowe, muzyki dawnej i ludowe. Publiczność oklaskiwała m. in.: "Starosądeczan", "Barcicoków", Zespół Regionalny z Gołkowic, Chór z Barcic, Zespół Tańca Nowoczesnego z Popowic, Młodzieżową Międzyszkolną Orkiestrę Dętą pod batutą Stanisława Dąbrowskiego, piosenkarki z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, "Starosądeckie Tamburmajorki", "Fifarafę" z Gimnazjum w Starym Sączu i "Kapelę Jankiela" z Łodzi.


Mieszkańcy miasteczka św. Kingi podziwiali też artystyczne mistrzostwo lwowskiego chóru "Gloria" ze Lwowa i spore już umiejętności młodego zespołu "Omnia Beneficia" z Warszawy. - Lubię takie imprezy - powiedział "Dziennikowi" ubrany w lachowski strój nowosądecki rzeźbiarz Marian Mółka, który ze swoimi świątkami, fujarkami i innymi pracami zjeździł pół Europy. - Ludzie chcą się pobawić w plenerze. Dlatego powinno się takich jarmarków organizować jak najwięcej, zwłaszcza latem.

Podczas tego festynu można było kupić przeróżne wyroby rzemieślników i dzieła artystów nieprofesjonalnych. Liczni goście kosztowali smakołyków kuchni regionalnej. Dzieci miały wiele atrakcji dzięki zainstalowaniu specjalnych zjeżdżalni. Na zdrożonych czekały ogródki gastronomiczne. Niektórzy odwiedzali "Marysieńkę". Ta restauracja przez ponad pół roku była nieczynna. W sobotę została oficjalnie otwarta.

Nowi gospodarze dokonali modernizacji i remontu. Z kilku mniejszych pomieszczeń po wyburzeniu ścianek działowych urządzili jedną wielką salę. Czy nowa aranżacja wnętrz spodoba się klientom - zobaczymy.

(pg)

Dziennik nowosądecki 05-07-2004 STARY SĄCZ.

*
 
 

Festiwal odbywa się dzięki dotacji Burmistrza Miasta i Gminy Stary Sącz Mariana Cyconia oraz Rady Miejskiej Starego Sącza, przy finansowym wsparciu: Województwa Małopolskiego, Fundacji Wspomagania Wsi oraz Fundacji im. Stefana Batorego, Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, Lasów Państwowych - "Nadleśnictwo Stary Sącz", Banku Spółdzielczego w Starym Sączu, Spółdzielni Pracy "Piwniczanka" w Piwnicznej
© MGOK Stary Sącz 2004-------------------- strona główna