1 lipca, niedziela
kościół parafialny p.w. św. Elżbiety Węgierskiej
Godz.19.00 /dziedziniec kościoła/ - koncert Starosądeckiej Międzyszkolnej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Stanisława Dąbrowskiego

Godz. 19.30 - Barokowe koncerty na instrumenty stroikowe

A. Vivaldi - Koncert g-moll F.VIII nr 11 na fagot i orkiestrę, Koncert G-durna fagot, obój i orkiestrę. G. Ph. Telemann - Koncert na 3 oboje i ork., Koncert na 3oboje,fagot i ork.; T. Albinoni - Koncert na 2 oboje i ork. C-dur op. IX Nr 9

Jerzy Kotyczka, Arkadiusz Krupa, Maksymilian Lipień - oboje; Damian Lipień - fagot

Kameraliści Orkiestry Akademii Beethovenowskiej: Marcin Klejdysz, Magdalena Krzyżak - skrzypce; Anna Migdał - altówka, Monika Bieda - wiolonczela, Bartosz Chajdecki kontrabas, Anna Huszczo - klawesyn


Godz. 21.00 - Barwy Renesansu

Muzyka polska
1.Jan z Jasiennej 1400 - Fanfara
2.Tabulatura Jana z Lublina 1540 - Szewczyk idzie po ulicy szydełka nosząc
3.Krzysztof Klabon zm.1615 - Pieśń: Szerokie sarmackie włości
4.Krzysztof Borek XVI w. - Kyrie z Missa Te Deum
5.Tabulatura Jana z Lublina - Hayducki
6.Adam Jarzębski - Canzona nr 4
7.Anonim - Pieśń Rokoszan Zebrzydowskiego
8.Anonim - Duma

Muzyka europejska
1.Wiliam Byrd (1543-1623) - Pawana i Galliarda
2.Thomas Tallin (1505-1585) - O ye tender babes
3.Thomas Morley - Canzona
4.Michael Praetorius (1571-1621) - 4 tańce: Galliarda, Spagnoletta, Sarabanda, Courant de Battalia
5.Thielman Susato (1543) - 3 tańce: Mohrentanz, Schaeffertanz, Pavana-Die Schlacht
6.Pierre Phalese (1545) - taniec z Antwerpener Tanzbuch: Schiarazula - Marazula
7.Heinrich Isaac - A la Battallia
8.Biaggio Marini - Canzona
9.Anonim (Wlochy, XVI w.) - Paduana del RE
10.Martino Giovanni Cesare - (1621) - La Bavara
11.Bartolomeo Tromboncino (zm.1525) - Alla Guerra

Zespół Instrumentów Dawnych TROMBASTIC

Piotr Wawreniuk - puzon altowy, Michal Kiljan - puzon altowy i tenorowy, Piotr Dąbrowski - puzon tenorowy, śpiew, Zdzislaw Stolarczyk - puzon basowy, instrumenty perkusyjne

Robert Krajewski - puzon basowy, Roman Miller - puzon kontrabasowy, instrumenty perkusyjne

 

strona główna

Festiwal odbywa się dzięki dotacji Burmistrza Miasta i Gminy Stary Sącz Mariana Cyconia
Dyrektor artystyczny festiwalu: Stanisław Welanyk, e-mail:swel@poczta.onet.pl

Organizator: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Starym Sączu - dyrektor Matylda Cieślicka
Biuro: 33-340 Stary Sącz, Rynek 5, tel./faks 184461641, tel. 184460964 e-mail:mgok@stary.sacz.pl

Patronat medialny: DZIENNIK POLSKI
Projekt finansowany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Program Operacyjny Promocja Twórczości,
Województwa Małopolskiego Mecenat Małopolski, Powiatu Nowosądeckiego.
Sponsorzy: Telefonia Komórkowa Plus, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Stary Sącz, Bank Spółdzielczy w Starym Sączu,
"Piwniczanka" Zakład Butelkowania Naturalnej Wody Mineralnej Spółdzielnia Pracy w Piwnicznej Zdroju,
Sądeckie Zakłady Eksploatacji Kruszywa w Nowym Sączu oraz Filharmonia Lwowska.